Етапи вагітності
7-тиждень вагітності
Минуло вже трохи більше половини першого триместру. Ваша дитина стала приблизно в 10 000 раз більшою, ніж при зачатті. Цього тижня у неї починає активно розвиватися мозок — щохвилини в ньому утворюється близько 100 нових клітин!
Постійне порівняння розмірів вашого малюка з продуктами харчування може видатися дивним, але це усуває плутанину та гарантує, що всі ми говоримо про одне й те саме. Зараз, на 7-му тижні вагітності, ваша дитина розміром з виноградинку, а ваша матка — зі середній апельсин. Так усе стає набагато зрозумілішим!
Ваша дитина виросла в 10 000 разів, але ви все ще не відчуваєте, як ця маленька виноградинка скаче всередині вашої матки. Ворушіння малюка стане помітним тільки в середині другого триместру.
Фізичні зміни на цьому тижні
-
Цього тижня у вас може з'явитися новий небажаний друг — закреп. Товстий кишечник може стати трохи ледачим під час вагітності через вплив прогестерону. Якщо ви будете пити багато рідини та їсти їжу з високим вмістом клітковини, проблема стане менш виразною.
-
Ви все ще відчуваєте ранні симптоми вагітності, можливо, вони навіть посилилися. Нудота, непереносимість певних продуктів, блювання та печія можуть тривати більшу частину дня.
-
Збільшене слиновиділення змушує вас постійно ковтати, і здається, що час придбати слинявчик. Будьте обережні під час чищення зубів та порожнини рота, стежте, аби зубна щітка не опинилася надто глибоко. Зараз ваш блювальний рефлекс може легко зреагувати на чищення глибинної частини язика.
-
Ви можете згадати свій підлітковий вік через несподіване нашестя прищів. Це все через гормони, якими переповнене ваше тіло.
-
У вас може з'явитися чутливість до спеки та бажання скинути одяг за першої ж нагоди. Це наслідок циркуляції у вашому організмі додаткового об'єму крові та гормональних стрибків, які спостерігаються в перші тижні.
-
Ви можете виявити «потовщення» в середині живота, навіть попри те що матка почне підніматися вгору тільки після 12-го тижня вагітності. Деякі жінки набирають кілька кілограмів у першому триместрі, інші втрачають вагу — все індивідуально.
-
Ви можете весь час відчувати втому, незалежно від того, скільки спите. Це поширений симптом ранньої вагітності, але до кінця першого триместру ваш рівень енергії повернеться до норми.
Емоційні зміни на цьому тижні
-
Цього тижня на емоційному фронті не спостерігається жодних значних змін. Можливо, ви все ще не до кінця вірите в те, що вагітні, тому що симптоми кричать про це, а ваш зовнішній вигляд — ні.
-
Ви можете відчувати легку провину перед подругами, які намагаються завагітніти, але у них наразі не виходить. Будьте уважними до їхніх почуттів, але женіть від себе докори сумління.
-
Ви можете почати непокоїтися про те, якою мамою станете і як будете ростити й виховувати дитину. Постарайтесь не зазирати так далеко і не втрачати впевненість у власних силах. Поговоріть зі своєю мамою або з іншими жінками, які мають дітей і, напевно, відчували ті самі почуття.
Що відбувається з малюком цього тижня
-
Починають формуватися кістки вашої дитини, а її риси обличчя стають більш впізнаваними. Задня частина голови росте швидше, ніж передня.
-
На 7-му тижні починають формуватися рот і язик, а також руки і ноги дитини. Наразі вони ще подібні на плавці, але з часом стануть більше схожими на людські кінцівки.
-
Цього тижня найактивніше розвивається мозок, щохвилини в ньому утворюється близько 100 нових клітин. Не дивно, що ви постійно голодні, — для швидкого росту потрібно багато енергії.
-
Починають формуватися статеві органи малюка, але наразі на УЗД ще не видно, яка стать у вашої дитини.
-
Нирки малюка вже там, де мають бути, але ще не фільтрують кров. Невдовзі вони почнуть продукувати сечу, яка виводитиметься у навколоплідні води.
Поради тижня
-
Слід записатися на прийом до стоматолога. Погана гігієна порожнини рота та захворювання ясен пов'язані з ризиком передчасних пологів та з іншими ускладненнями. Поговоріть зі своїм стоматологом про те, як підтримувати здоров'я порожнини рота протягом усієї вагітності. Не забудьте сказати йому, що вагітні, адже робити рентген не рекомендується на всіх стадіях вагітності.
-
Включіть до свого раціону більше імбиру. Багато жінок кажуть, що він допомагає позбутися нудоти під час вагітності. Їжте часто і невеликими порціями, уникайте значних перерв між споживанням їжі. Не хвилюйтесь, якщо вам стали неприємні чай та кава, — таке часто відбувається під час вагітності. Спробуйте замінити їх трав'яними чаями та відварами.
-
Багатьом жінкам у цей час хочеться солоної їжі, маринованих продуктів. Часто вагітні на цьому терміні краще переносять перекуси, аніж повноцінне споживання їжі. Запасайтесь крекерами та паштетами, але тільки переконайтесь, що вони містять вітаміни групи В та інші корисні речовини.
А що чекає на вас на восьмому тижні?