Етапи вагітності
5-тиждень вагітності
Зараз УЗД вже показує серцебиття ембріона, формуються його очка й вушка. З кожного боку починають з'являтися маленькі вирости, які в кінцевому підсумку стануть ручками й ніжками вашого малюка.
На 5-му тижні вагітності у вас можуть виникнути підозри, ніби щось відбувається. Місячні не почалися, коли ви на них чекали, і у вас мінімум тиждень затримки.
Можливо, ви навіть почуваєтеся не так, як зазвичай, але можете списувати це на тривожність. Якщо ви ще не зробили аналіз на вагітність, зараз саме час. Пам'ятайте, що краще проводити тест відразу після прокидання, коли рівень гормону вагітності (ХГЛ) буде максимальним.
Деякі жінки протягом першого триместру жодного разу не відвідують жіночу консультацію, але краще такого не робити. Якщо ви звернетеся до лікаря зараз, він зможе розрахувати заплановану дату пологів. Також ви можете обчислити її за допомогою онлайн-калькулятора, зазначивши перший день останньої менструації. Зворотний відлік офіційно розпочався!
Ранні симптоми вагітності — доволі стандартні. Наприклад, у майбутньої мами з'являється нудота і частіше хочеться в туалет, чимало жінок кажуть, що в цей час вони були трохи «не в собі». Навіть ваш партнер може помітити, що ви стали меланхолічнішою, ніж зазвичай. Попри те що зовні ви зовсім не змінилися, тепер ви офіційно на 2-му місяці вагітності, і їх залишилося всього 7!
Фізичні зміни на цьому тижні
-
Можливо, ви почуваєтеся так само, як і минулого тижня. Не хвилюйтесь. Кожна жінка унікальна — як і кожна вагітність.
-
Вас може нудити, особливо після ранкового прокидання або тривалої перерви між споживанням їжі. У вас навіть може статися блювання або відчуття, що зараз цього не оминути.
-
Ви можете відчувати слабкість або запаморочення, і тоді вам треба сісти й відпочити. Якщо у вас низький рівень цукру в крові і ви давно не їли, це відчуття може бути доволі сильним.
-
Ваш нюх може стати дуже чутливим та реагувати навіть на запахи, на які ви зазвичай не звертаєте жодної уваги. Парфумерія, їжа, автомобільні вихлопи або запах чужого тіла можуть спричинювати у вас відчуття фізичного дискомфорту.
-
Ви можете відчути тяжкість у матці — за відчуттями це схоже на початок місячних. Це пояснюється сильним припливом крові до органів малого таза.
-
Плацента і плідний пухир усе ще формуються. Вони захищатимуть, годуватимуть та доглядатимуть вашого малюка, а також забезпечать йому всі необхідні умови для розвитку до кінця терміну вагітності. Усе це зараз відбувається у вас всередині, чим і пояснюються ваші незвичайні відчуття.
-
Ваші груди можуть стати наповненими та більш чутливими, аніж зазвичай. Через те, що вони зараз стали такими ніжними, ви, можливо, певний час не зможете спати на животі.
Емоційні зміни на цьому тижні
-
Можливо, зараз ви почуваєтеся втомленою та емоційно нестабільною. Водночас ви можете переживати найширший спектр почуттів — від передчуття та радості до неспокою та провини. Це дуже емоційний тиждень, особливо якщо ви щойно дізналися, що вагітні.
-
Якщо ви не планували завагітніти, ви можете переживати геть інші почуття. Багатьом жінкам дуже важко прийняти факт несподіваної вагітності та змиритися зі своїм новим станом.
-
Вас можуть розривати протилежні бажання: звернутися за порадою до подруг, що народжували, або зберегти новину в таємниці. Багато жінок воліють нікому не розповідати про свою маленьку таємницю, поки всьому світові не стане очевидно, що вони вагітні.
-
Ви можете почати непокоїтися, чи все гаразд із вашим здоров'ям та розвитком вашого малюка. Це непростий час, тому що багато речей, через які ви проходите, вам абсолютно не знайомі. Ви навіть можете запитувати себе, що відчуває ваш партнер або як вагітність може вплинути на ваші стосунки.
-
Найімовірніше, ви не певні того, чи варто казати про це родині чи друзям. Перші 12 тижнів сповнені ризиків, і не всі вагітності долають цей рубіж. Чимало подружніх пар чекають на закінчення 12-го тижня, коли ризик викидня знижується, і лише потім діляться новинами з іншими.
Що відбувається з малюком цього тижня
-
Він уже розміром з апельсинове зернятко, і його можна побачити лише за допомогою УЗД.
-
Ваш малюк на вигляд як пуголовок і вже має примітивне серце, яке почало битися та постачає кров до маленького тільця. Хоча в серці ще не сформувалися камери, воно ідеально виконує свою роботу.
-
Іноді на УЗД можна побачити серцебиття крихітки. На цьому етапі трансвагінальне ультразвукове дослідження дає точніші результати, аніж класичне через черевну стінку.
-
Формуються головний та спинний мозок вашої дитини. Наразі вони все ще розміщені поза тілом, але свого часу вони перемістяться туди, де повинні бути.
Поради тижня
-
Не забувайте щодня вживати вітаміни. На п'ятому тижні нервова трубка ембріона (мозок та спинний мозок) відкрита, але до наступного тижня закриється.
-
Не вживайте жодних ліків, крім випадків, коли вони життєво необхідні та рекомендовані вашим лікарем. Деякі фармацевтичні препарати є шкідливими для розвитку ембріона.
-
Намагайтеся відпочивати частіше. Якщо ви почуваєтеся втомленою, найкращий спосіб впоратися з цим — поспати і, по можливості, не хвилюватися.
Вперед до 6-го тижня!