Етапи вагітності
4-тиждень вагітності
Цього тижня вже почала формуватися плацента. Вона відіграватиме важливу роль у продукуванні специфічних гормонів та живленні дитини. На цьому етапі ембріон є меншим за рисове зернятко, але кожна його клітина запрограмована на виконання певної функції.
Час імплантації! Цього тижня крихітна бластоциста знайшла шлях до матки і приглядає відповідне місце, в якому влаштується на наступні 36 тижнів чи близько того.
Імплантація зазвичай відбувається приблизно в ті дати, коли жінка чекає на початок наступних місячних. Тому чимало жінок дивуються, якщо у них з'являється невелика кровотеча на 4-му тижні. Але якщо виділення скромні, це може бути не менструація, а імплантаційна кровотеча.
Стінка матки на цьому етапі настільки насичена кров'ю, що будь-яке її ушкодження може призвести до легкої кровотечі. Деякі жінки стверджують, що відчували момент імплантації. Хтозна, можливо, таке справді відбувається.
Мені вже радіти?
Якщо місячні не прийшли вчасно, найімовірніше, ви підозрюєте, що може бути причиною. Можливо, ви відчуваєте ранні симптоми вагітності, і ваше тіло почувається трохи інакше, аніж зазвичай. Але не варто непокоїтися, якщо ваші відчуття ніяк не змінилися. Навіть якщо ви на 4-му тижні, ваш організм міг ще не встигнути перебудуватися.
Зараз вагітність уже можна підтвердити за допомогою аналізу крові чи сечі. Обидва способи дуже чутливі до росту концентрації хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ). Ви можете зробити тест на вагітність удома, а найкращий час для цього — ранок, коли концентрація ХГЛ у сечі сягає свого піка.
Фізичні зміни на цьому тижні
-
Ви можете відчувати спазми в нижній частині живота. У вас може з'явитися важкість у животі та збільшитися газоутворення.
-
Ви можете відчувати нудоту, особливо якщо не їли певний час. Запах чи навіть думка про деякі продукти може стати для вас гидкою, хоча зазвичай вони подобаються вам. Причиною нудоти може стати кава, риба, червоне м'ясо і навіть корм для хатніх тварин.
-
Ваші груди стають ніжнішими, а соски — особливо чутливими. Вони можуть збільшитись і набути округлих форм, особливо якщо у вас невеликий розмір.
-
Можливо, ви почнете частіше ходити в туалет, щоб попісяти. Це пов'язано зі збільшенням об'єму крові й тиском матки на сечовий міхур.
-
У вас можуть спостерігати невеликі виділення від імплантаційної кровотечі.
Емоційні зміни цього тижня
-
Можливо, зараз ви відчуваєте суміш неспокою та радісного хвилювання. І часто бігаєте в туалет, щоб перевірити, чи не почалися місячні.
-
Ви можете почуватися так само, як перед місячними. Чимало жінок цього тижня трохи емоційніші, легко дратуються і взагалі не в гуморі.
-
Ви можете бути засмучені, якщо хочете завагітніти, але тест показує негативний результат. Не тримайте це в собі — обговоріть свої емоції з партнером або найкращою подругою.
-
Стресом може обернутися і протилежним випадком — якщо ви не планували завагітніти, але тест показав дві смужки.
Що відбувається з малюком цього тижня
-
Цього тижня ваша дитина за розміром — як макове зернятко Усе тільки починається!
-
На 4-му тижні вагітності всередині ембріона відбувається велика організаційна робота. Починають формуватися три окремі шари клітин.
-
Ектодерма (зовнішній шар) в кінцевому підсумку стане шкірою, очима, волоссям, нервовою системою, мозком та зубами дитини.
-
Середній шар (мезодерма) стане скелетом дитини, м'язами, нирками, м'якими тканинами та кровоносною системою.
-
Внутрішній шар (ентодерма) в кінцевому підсумку стане внутрішніми органами вашої дитини.
-
Щойно клітина набуває певної функції, вона вже не зможе перетворитися на клітину іншого типу. Кожна з них заздалегідь запрограмована і знає, що робити.
Поради тижня
-
Купіть тест на вагітність (або два). Хибнопозитивний результат під час проведення тесту неможливий, а ось хибнонегативний на найбільш ранніх термінах цілком може бути. Якщо тест позитивний, збережіть його на пам'ять.
-
Запишіться на візит до лікаря — перший з-поміж багатьох.
-
Уникайте перегріву та постарайтесь не захворіти. Підвищення температури в перші тижні вагітності іноді може бути небезпечним для дитини.
Тепер давайте перейдемо до 5-го тижня, коли ваша дитина знаходить комфортне місце для зростання й розвитку.